poniedziałek, 10 marca 2014

Bal karnawałowy

Dwa tygodnie temu odbył się bal karnawałowy w przedszkolu, do którego uczęszcza mój synuś. Taki bal karnawałowy, to cudowna sprawa dla dzieciaków, bo mogą się wyszaleć za wszystkie czasy.

W przedszkolu cenią sobie oryginalność, więc poproszono nas rodziców, żeby przebrania dla dzieci były kreatywne i w miarę możliwości nie gotowe i kupione, ale zrobione razem z maluchami.

Mój synek jest ostatnio zafiksowany na punkcie Angry Birdsów i zażyczył sobie (robiąc przy tym oczyska, jak kotek ze Shreka), że on to by bardzo chciał być przebrany za czerwonego ptaszka, tylko nie tego zwykłego a koniecznie kosmicznego.

Podumałam, pomyślałam, sprawdziłam telefonicznie asortyment najbliższego sklepu z tkaninami i stwierdziłam, że dlaczego by nie – dziecko się ucieszy nieziemsko, a ja poćwiczę szycie na nowym overlocku z Lidla :)

Kupiłam po kawałku czerwonej i kremowej dresówki, zamek błyskawiczny i zabrałam się do dzieła. Wykrój zaczerpnęłam z Burdy nr 1/2014 model 141. Co prawda w Brudzie jest to kostium kraba, ale nam był potrzebny tylko wykrój na sam kombinezon z kapturem. Maskę zrobiłam z kartonu, samoprzylepnego papieru kolorowego, taśmy klejącej i kawałka gumki przymocowanej zszywaczem biurowym. Wszystko zgodnie z wytycznymi małego Kierownika, który wzorzec do kostiumu dzierży w dłoni na pierwszym zdjęciu :)

W szyciu jestem ciągle amatorką. Mam świadomość, że osoba z większym doświadczeniem i wiedzą praktyczną uszyłaby taki kostium dużo szybciej i być może ładniej. Nie mniej jednak sama osobiście jestem z siebie szczerze dumna, bo udało mi się zrobić przyjemność mojemu dziecku i jednocześnie poćwiczyć własne umiejętności :)
  
  7 komentarzy:

 1. Jest super! Taki kombinezon można teraz wykorzystać do chodzenia po domu albo na spacery, wszyscy będą mu zazdrościć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, faktycznie mój synek bardzo lubi się w niego ubierać, bo jest mu w tym wygodnie :)

   Usuń
 2. Wyszedł Ci doskonale. :) Mam nadzieje, że co tydzień będzie mieć bale :) żebyś częściej coś nam tu pokazywała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Asiu :) chyba nie potrzeba natężenia balów, żebym częściej coś pokazała ;) wiosna nadchodzi, dzień będzie dłuższy i mam nadzieję czasowo będzie trochę lepiej :)

   Usuń

 3. No właśnie, właśnie! :)
  Zaglądaj tutaj częściej i częściej publikuj, bo jak już coś wymyślisz, to jest na co popatrzeć i się zainspirować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne przebranie, mam małego brata, który też szaleje na punkcie Angry Birds :) na swój kolejny bal zażyczył sobie strój kościotrupa - będę miała co robić ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tu widać, skąd odwiedzany jest mój blog. Kliknij w mapę, a zobaczysz więcej :)

Prawa autorskie

Wszystkie teksty oraz prace i ich zdjęcia pokazane w moim blogu są mojego autorstwa (chyba, że w opisie zaznaczyłam inaczej).
Wykorzystanie ich w jakikolwiek sposób, bez mojej wcześniejszej zgody, jest niezgodne z prawem.
Szanujmy siebie nawzajem i swoją pracę nawet, jeśli jest ona wielką przyjemnością :)